Wypełniając obowiązek prawny uregulowany zapisami art. 13 rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) Dz. U. UE . L. 2016.119.1 z dnia 4 maja 2016r, dalej jako „RODO”, informujemy, że:
1.Administratorem danych jest I Liceum Ogólnokształcące im. Jarosława Dąbrowskiego w Tomaszowie Maz. Tel. 44 7245234, mail: 1lo@1lo-tomaszow.com.pl
2.Kontakt z Inspektorem Ochrony Danych w I LO możliwy jest pod numerem telefonu 44 7244975 lub adresem email: inspektor@1lo-tomaszow.com.pl
3.Pana/Pani dane osobowe są przetwarzane w celu należytego udostępniania strony internetowej oraz prawnie uzasadnionemu obowiązkowi wywiązania się z art.5 ust.2 RODO,
4.Dane osobowe mogą być przekazywane organom państwowym, organom ochrony prawnej (Policja, Prokuratura, Sąd) lub organom samorządu terytorialnego w związku z prowadzonym postępowaniem,
5.Pana/Pani dane osobowe nie będą przekazywane do państwa trzeciego ani do organizacji międzynarodowej.
6.Pana/Pani dane osobowe będą przetwarzane wyłącznie przez okres i w zakresie niezbędnym do realizacji celu przetwarzania,
7.Przysługuje Panu/Pani prawo dostępu do treści swoich danych osobowych oraz ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania lub prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania,
8.Ma Pan/Pani prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych,
9.Podanie przez Pana/Panią danych osobowych jest fakultatywne (dobrowolne) w celu udostępnienia strony internetowej,
10.Pana/Pani dane osobowe nie będą podlegały zautomatyzowanym procesom podejmowania decyzji przez Administratora, w tym profilowaniu,
zapoznałem/zapoznałam się

„Ostatni dzwonek” – zakończenie roku szkolnego 2019/2020 dla klas III w I Liceum

Żyjemy w ciekawych czasach…

Uczymy się życia nie tylko w szkole, ale każdego dnia, funkcjonując w społeczeństwie. Staramy się sprostać wyzwaniom rzeczywistości, wyciągać wnioski, analizować, aby zrozumieć świat, który bywa bardzo skomplikowany.

Przyszliście do szkoły – I Liceum - 3 lata temu, beztroscy nastolatkowie, pełni oczekiwań, marzeń, ale też ukierunkowani na swoje zainteresowania i fascynacje.

Mam nadzieję, że pomogliśmy Wam wskazać dalszą drogę Waszej kariery, otworzyć, uchylić drzwi do zawodowych i naukowych pasji, być drogowskazem w życiu młodego człowieka. Często jednak dopiero z perspektywy czasu można ocenić te wartości, które daje młodzieży szkoła. A stanowi niezwykły, trwały fundament dalszego, dorosłego już życia.

Każdy z Was zrobił wielki krok w przyszłość, odniósł sukces na miarę swoich możliwości, ale przede wszystkim uczynił duży krok w dorosłość.

Myślę również, że duży wpływ na przyspieszone dorastanie miał ostatni czas Waszego pobytu w szkole. Obserwacja świata i ludzi bywa również formą edukacji, a także kształtuje nasze postawy.

„Całe nasze życie to działanie i pasja. Unikając zaangażowania w działania i pasje, ryzykujemy, żew ogóle nie zaznamy życia”

– stwierdził starożytny pisarz i podróżnik - Herodot, którego cechowała niezwykła kreatywność i aktywność poznawcza.

Przez te 3 lata, które spędziliście w Liceum, dokonaliście wiele dla siebie, swoich rówieśników, ale także dla szkoły i swojej małej ojczyzny w bardzo różnych sferach rzeczywistości.

Rozwinęliście swoje talenty i pasje naukowe, - odnosząc sukcesy w dziedzinie literatury polskiej i języków obcych, warto uwzględnić  także osiągnięcia z zakresu matematyki, logiki chemii, historii współczesnej, informatyki, przedsiębiorczości.

Objawiły się talenty artystyczne – teatralne, muzyczno-wokalne

Nie zabrakło talentów i osiągnięć sportowych: piłka siatkowa, piłka ręczna, lekka atletyka, łyżwiarstwo szybkie.

Rozwijaliście się w działaniach non profit – dzielenie się wiedzą, pomoc koleżeńska, pomoc małym dzieciom.

Osobnym wielkim działaniem młodzieży jest honorowe dawstwo krwi - bezcenny dar…..

Udzielaliście się społecznie na rzecz młodych ludzi z całego powiatu  -

Przed Wami najważniejszy egzamin życia -  matura, która jest przełomowym wydarzeniem w życiu każdego z nas – otwiera horyzonty, świat i to od Was zależy, jak szeroko będzie ten świat stał otworem przed Wami.

Pamiętajcie, że my nauczyciele jesteśmy zawsze z Wami, tak jak Wasi Rodzice, będziemy Was wspierać i dopingować, by ten czas matur przebiegł jak najspokojniej.

Pozostaje mi życzyć wszystkim wytrwałości w realizowaniu marzeń oraz wiary we własne siły, pamiętajcie o zasadzie: jeżeli możesz sobie coś wymarzyć, to znaczy, że możesz to zrobić. Życzę również dokonywania trafnych wyborów, które doprowadzą do tego, że będziecie realizować się i spełniać w wybranych przez siebie dziedzinach życia naukowego, zawodowego i osobistego.

Swoje wystąpienie chciałabym zakończyć słowami Marka Twaina, które dedykuje wszystkim maturzystom, a mówią one o życiu jako podróży- żegludze:

„Złap w żagle pomyślne wiatry. Podróżuj, śnij, odkrywaj”.

 

Dyrektor I Liceum

Ewa Męcina