Wypełniając obowiązek prawny uregulowany zapisami art. 13 rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) Dz. U. UE . L. 2016.119.1 z dnia 4 maja 2016r, dalej jako „RODO”, informujemy, że:
1.Administratorem danych jest I Liceum Ogólnokształcące im. Jarosława Dąbrowskiego w Tomaszowie Maz. Tel. 44 7245234, mail: 1lo@1lo-tomaszow.com.pl
2.Kontakt z Inspektorem Ochrony Danych w I LO możliwy jest pod numerem telefonu 44 7244975 lub adresem email: inspektor@1lo-tomaszow.com.pl
3.Pana/Pani dane osobowe są przetwarzane w celu należytego udostępniania strony internetowej oraz prawnie uzasadnionemu obowiązkowi wywiązania się z art.5 ust.2 RODO,
4.Dane osobowe mogą być przekazywane organom państwowym, organom ochrony prawnej (Policja, Prokuratura, Sąd) lub organom samorządu terytorialnego w związku z prowadzonym postępowaniem,
5.Pana/Pani dane osobowe nie będą przekazywane do państwa trzeciego ani do organizacji międzynarodowej.
6.Pana/Pani dane osobowe będą przetwarzane wyłącznie przez okres i w zakresie niezbędnym do realizacji celu przetwarzania,
7.Przysługuje Panu/Pani prawo dostępu do treści swoich danych osobowych oraz ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania lub prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania,
8.Ma Pan/Pani prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych,
9.Podanie przez Pana/Panią danych osobowych jest fakultatywne (dobrowolne) w celu udostępnienia strony internetowej,
10.Pana/Pani dane osobowe nie będą podlegały zautomatyzowanym procesom podejmowania decyzji przez Administratora, w tym profilowaniu,
zapoznałem/zapoznałam się

79. Rocznica Zbrodni Katyńskiej

W piątek 12 kwietnia młodzież z klas 1b i 1e uczestniczyła w uroczystościach patriotyczno - religijnych upamiętniających 79. rocznicą zbrodni katyńskiej. Jak zawsze spotkanie to zgromadziło przedstawicieli władz naszego miasta i powiatu, na czele ze starostą Mariuszem Węgrzynowskim i prezydentem Marcinem Witko. Obecni byli także członkowie Rady Kombatantów i Osób Represjonowanych oraz żołnierze 25. Brygady Kawalerii Powietrznej. Na początku wiersz Zbigniewa Herberta "Guziki" wyrecytowali uczniowie naszej szkoły - Jan Olczyk i Marcin Pabianek. Następnie w intencji wszystkich ofiar sowieckiej zbrodni odmówiona został modlitwa, odczytano również apel poległych. Swoje słowa do wszystkich zgromadzonych skierował także pan starosta, akcentując rolę, jaką odgrywa współczesna młodzież będąca strażnikami tożsamości narodowej i troski o prawdę historyczną. Po złożeniu wieńców i kwiatów uczestnicy udali się do Kościoła Św. Jadwigi Królowej Polski, gdzie odprawiono uroczystą mszę świętą.