Wypełniając obowiązek prawny uregulowany zapisami art. 13 rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) Dz. U. UE . L. 2016.119.1 z dnia 4 maja 2016r, dalej jako „RODO”, informujemy, że:
1.Administratorem danych jest I Liceum Ogólnokształcące im. Jarosława Dąbrowskiego w Tomaszowie Maz. Tel. 44 7245234, mail: 1lo@1lo-tomaszow.com.pl
2.Kontakt z Inspektorem Ochrony Danych w I LO możliwy jest pod numerem telefonu 44 7244975 lub adresem email: inspektor@1lo-tomaszow.com.pl
3.Pana/Pani dane osobowe są przetwarzane w celu należytego udostępniania strony internetowej oraz prawnie uzasadnionemu obowiązkowi wywiązania się z art.5 ust.2 RODO,
4.Dane osobowe mogą być przekazywane organom państwowym, organom ochrony prawnej (Policja, Prokuratura, Sąd) lub organom samorządu terytorialnego w związku z prowadzonym postępowaniem,
5.Pana/Pani dane osobowe nie będą przekazywane do państwa trzeciego ani do organizacji międzynarodowej.
6.Pana/Pani dane osobowe będą przetwarzane wyłącznie przez okres i w zakresie niezbędnym do realizacji celu przetwarzania,
7.Przysługuje Panu/Pani prawo dostępu do treści swoich danych osobowych oraz ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania lub prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania,
8.Ma Pan/Pani prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych,
9.Podanie przez Pana/Panią danych osobowych jest fakultatywne (dobrowolne) w celu udostępnienia strony internetowej,
10.Pana/Pani dane osobowe nie będą podlegały zautomatyzowanym procesom podejmowania decyzji przez Administratora, w tym profilowaniu,
zapoznałem/zapoznałam się

115- lecie naszej Alma Mater

,,Niezmiennie zmienna od wieków’’

28 września 2018 roku odbyło się w I Liceum Ogólnokształcącym niezwykle ważne dla naszej szkoły święto. Przybyli na nie zaproszeni goście z całego regionu (Beata Stańczyk – Naczelnik Wydziału Edukacji w Starostwie Powiatowym, Waldemar Wendrowski – dyrektor Centralnego Ośrodka Sportu w Spale, Krzysztof Kuchta – Przewodniczący Rady Miasta oraz tomaszowskie media), którzy docenili szkołę, dyrekcję, nauczycieli, a także uczniów. Uroczyste obchody rocznicy 115 rocznicy istnienia I Liceum połączone ze Świętem Szkoły rozpoczęła masz święta w Sanktuarium św. Antoniego odprawiona w intencji całej społeczności szkolnej oraz zmarłych nauczycieli i absolwentów. Po zakończeniu Eucharystii nasze świętowanie rozpoczęliśmy od hymnu narodowego, po którym nastąpiło ślubowanie klas 1. Każdą pierwszą klasę reprezentowali uczniowie, którzy uzyskali najlepszy wynik podczas egzaminu gimnazjalnego. W trakcie uroczystości nie zabrakło niezwykle ciekawych wykładów: wykład inauguracyjny na temat kształtowania się granic polskich w 1918 roku wygłosił dr Sebastian Pilarski –naczelnik Łódzkiego Oddziału Instytutu Pamięci Narodowej. Wśród naszych gości była również pani Bożena Markiewicz – wiceprezes Europejskiego Stowarzyszenia Inicjatyw Kulturalnych NaKole, która  jako kurator wystawy zaprezentowała w formie wernisażu prace naszych absolwentów Wiesława Fiszbacha i Piotra Abramczyka. Wzruszenie u wszystkich wywołała niesamowita część artystyczna przygotowana przez młodzież naszej szkoły. Przypomniała ona historię liceum, a także wszystkich dyrektorów na przestrzeni 115 lat. Część artystyczną wypełnił występ niezwykle licznego chóru szkolnego oraz naszych genialnych solistów. Pierwszoklasiści pokazali swoje talenty  w tańcu towarzyskim, prezentując rumbę i walca. Dzień ten udowodnił, że szkoła jest dla nas- uczniów miejscem ciekawym, ważnym, w którym można pokazać swoje umiejętności i realizować swoje ambicje.